Zavřeno

Ve dnech 18. a 19. srpna máme zavřeno. Pokud si budete chtít zalétat na leteckém simulátoru virtuální reality, navštivte nás ve Sportovním parku Na Špici (Pardubice).

Novinka v muzeu

O víkendu otevíráme letecké muzeum s jednou novinkou pro milovníky létání. Je to nový letecký simulátor, kde se stanete pilotem letounu, který si zvolíte z naší nabídky. Vyberete si z několika druhů letadel od dvouplošníků přes bombardéry a stíhačky až po linková letadla. Součástí bude prohlídka muzea s odborným výkladem a film o životě našeho prvního aviatika Jana Kašpara.

Těšíme se na Vaši návštěvu. V sobotu a neděli od 10:00 do 17:00 hodin

Nový exponát

Dnes stavitel Ivo Paulik sestavil v našem muzeu krásné letadélko - slečnu Demoiselle. Bude po boku Blériota a je novým atraktivním exponátem muzea. K vidění už tento víkend. Těšíme se na Vaší návštěvu

Zítra je Letecké muzeum z technických důvodů uzavřeno. Instalujeme nové exponáty. Pro návštěvníky opět otevřeno v úterý v časech zveřejněných na webu: muzeumletectvi.cz

Návštěva muzea

Dne 5. 7. 2018 nás navštívila početná skupina návštěvníků. Zaujal nový film o Janu Kašparovi i prohlídka muzea s výkladem o vystavených letounech. Po prohlídce si děti vyzkoušely létání ve virtuální realtě. Prohlídka se návštěvníkům líbila a někteří budou návštěvu muzea o prázdninách ještě opakovat.

Děkujeme za přízeň a těšíme se na Vaší návštěvu tuto sobotu a neděli.

víc foto ve fotogalerii

Nový exponát v muzeu

Včera večer dostal náš Blériot kamarádku. Půvabnou francouzskou krásku Demoiselle. Teď se bude rok připravovat a příští rok ho snad ve společném letu doprovodí na Aviatické pouti 2019. K vidění od soboty v leteckém muzeu.

Den otevřených dveří

Dne 20. května 2018 proběhl Den otevřených dveří u příležitosti narození aviatika Ing.Jana Kašpara. Návštěvníci měli možnost slyšet výklad k jednotlivým letounům a počátkům letectví. V muzeu měli možnost vidět letuschopnou repliku Blériot XI a první motorový letoun Wright. Mohli se také fotografovat v kabině letounu Albatros DFW CV. z roku 1917 a obdivovat dokončovanou repliku slavného Spitfire MkV. Pozornost budil také rakousko-uherskéhý pozorovacího balón a v tematických vitrínách modely letadel. Odvážnější návštěvníci si vyzkoušeli virtuální letecký simulátor v populární hře "Létání na drakovi".

Do muzea přišlo téměř 70 návštěvníků. Všichni byli velmi spokojení. Děkujeme za návštěvu.

viz. fotogalerie